Показання для направлення хворих до відділення кардіо - пульмонарної реабілітації за шифрами МКХ в підгострому стані та після оперативних втручань:

 1. Стан після оперативних втручань на органах дихання при захворюваннях нетуберкульозної та неонкологічної етіології (J85, J86, J 93-J95).

2. Стан після оперативних втручань з приводу вроджених вад і новоутворень в легенях доброякісного характеру (D14).

3. Хворі після перенесених ефективних оперативних втручань на легенях з приводу обмежених бронхоектазів (J 47).

4. Абсцеси легень: стан після хірургічного втручання, через 2-3 місяці після операції, без явищ інтоксикації, при легенево-серцевій недостатності не вище І-Б ст. (J 85). 

Підгострий період захворювань легень:

1. Стан після перенесеної пневмонії, при легенево-серцевій недостатності не вище І-Б стадії (J 12- J 18). 2. Бронхоектатична хвороба, при  обмежених інфільтративних змінах та відділення гнійного харкотиння, при легенево-серцевій недостатності не вище І-Б ст. (J 47).

 3. Інша хронічна обструктивна хвороба легенів, при легенево-серцевій недостатності не вище ІІ ст. (J 44, J 44.8, J 44.9).

4. Плеврити, плевральні спайки після перенесеного сухого та ексудативного плевриту, при легенево-серцевій недостатності не вище І-Б ст. (J 94). 

Протипоказання для направлення хворих в відділення реабілітації.

1. Стан після оперативного втручання на легенях при наявності трахеобронхіальних свищів.

 2. Стан після неефективних оперативних втручань з приводу нагноювальних процесів при наявності плевральних випотів.

3. Загострення бронхоектатичної хвороби (J47), хронічного бронхіту (J41) з підвищеною температурою тіла, з великою ШОЕ та іншими змінами гемограми.

4. Бронхіальна астма з тяжкими нападами, що часто повторюються, а також нападами середньої важкості, без стійкої стабілізації процесу на фоні базисної терапії (J45.0 - J45.1).

5. загальні протипоказання для направлення на санаторно-курортне лікування. 

    ЛІКУВАЛЬНІ ПРОЦЕДУРИ, ЩО ВХОДЯТЬ У ВАРТІСТЬ ПУТІВКИ: дієтичне харчування, кліматолікування, бальнеолікування (ванни, душі), грязелікування (грязьові аплікації, гальваногрязьове лікування, грязьові компреси), лікувальна фізкультура, сегментарний масаж, апаратна фізіотерапія, лікувальні мікроклізми, інгаляції, синглетно-киснева терапія, ароматерапія, фітотерапія,  спелеотерапія (лікування в соляній шахті), медична допомога при невідкладних станах. 

    ДІАГНОСТИЧНІ ОБСТЕЖЕННЯ, ЩО ВХОДЯТЬ У ВАРТІСТЬ ПУТІВКИ: електрокардіографія; обстеження в клінічній та біохімічній лабораторіях, що стосуються основного захворювання; реоенцефалографія, консультації спеціалістів за призначенням лікаря 

    ПЕРЕЛІК МЕТОДІВ ЛІКУВАННЯ ТА ДІАГНОСТИКИ, ЩО НЕ ВХОДЯТЬ У ВАРТІСТЬ ПУТІВКИ: гідроколонотерапія, гідромасажні ванни, "киснева" пінка, пневмопресинг,  загальна магнітотерапія, тракційна терапія, КТ, МРТ, УЗД обстеження, аналізи не затверджені протоколом.