Показання для направлення хворих до відділення іншої (соматичної) реабілітації хворих підгострого періоду після оперативних втручань на жіночих статевих органах.

 - Підгострий період після гістеректомії (надпіхвової ампутації матки з придатками або без придатків, екстирпації матки з приводу лейоміоми матки, аденоміозу, гіперплазії ендометрію тощо (N85.0-N85.2)
- .Підгострий період після оперативних втручань на придатках матки (яєчників, маткових труб) шляхом лапароскопії або лапаротомії (N70).
 - .Підгострий період після видалення новоутворень яєчників (доброякісних пухлин, кістозних утворень, роз’єднання спайок та зрощень з матковими трубами тощо) (D27; N 99.4).
- Підгострий період після оперативного втручання з приводу пельвіоперитониту без підвищення температури (N73.4; N73.6; N73.8)..
Протипоказання для направлення хворих до реабілітаційного відділення:
- Злоякісні новоутворення і підозра на їх наявність;
- Захворювання, які супроводжуються матковими кровотечами (гіперплазія ендометрію, поліпи ендометрію  тощо);
- Кровоточива ерозія шийки матки, або підозра на дисплазію шийки матки, яка виявлена шляхом кольпоскопії та цитоморфологічного дослідження;
- Кісти та кістоми яєчників;
- Симптомна лейоміома матки у поєднанні з аденоміозом  різного ступеня;
- Новоутворення молочних залоз ( фіброаденоми, очаговий фіброаденоз, гострий або дифузний мастит тощо);
- Міхурово-кишково-піхвенні нориці;
- Передракові захворювання жіночих статевих органів, а також стан після операцій з приводу злоякісних пухлини. 
- Загальні протипоказання для направлення на санаторно-курортне лікування
 
    ЛІКУВАЛЬНІ ПРОЦЕДУРИ, ЩО ВХОДЯТЬ У ВАРТІСТЬ ПУТІВКИ: дієтичне харчування, кліматолікування, бальнеолікування (ванни, душі), грязелікування (грязьові аплікації, гальваногрязьове лікування, грязьові компреси), лікувальна фізкультура, сегментарний масаж, апаратна фізіотерапія, лікувальні мікроклізми, інгаляції, синглетно-киснева терапія, ароматерапія, фітотерапія,  спелеотерапія (лікування в соляній шахті), медична допомога при невідкладних станах. 
    ДІАГНОСТИЧНІ ОБСТЕЖЕННЯ, ЩО ВХОДЯТЬ У ВАРТІСТЬ ПУТІВКИ: електрокардіографія; обстеження в клінічній та біохімічній лабораторіях, що стосуються основного захворювання; реоенцефалографія, консультації спеціалістів за призначенням лікаря 
    ПЕРЕЛІК МЕТОДІВ ЛІКУВАННЯ ТА ДІАГНОСТИКИ, ЩО НЕ ВХОДЯТЬ У ВАРТІСТЬ ПУТІВКИ:гідроколонотерапія, гідромасажні ванни, "киснева" пінка, пневмопресинг, загальна магнітотерапія, тракційна терапія, КТ, МРТ, УЗД обстеження, аналізи не затверджені протоколом.