Враховуючи високу ефективність санаторно-курортного лікування та реабілітації, які суттєво дозволяють зменшити кількість загострень хронічних захворювань, акцентуємо Вашу увагу на тому, що сьогодні ці можливості використовуються вкрай недостатньо, особливо коли мова йде про унікальні санаторно-курортні комплекси, що визнані лідерами в цій галузі не тільки в Україні, а й у світі.

Показання для направлення хворих до реабілітаційного відділення медико-психологічної реабілітації учасників АТО 

На курорті Сергіївка  у санаторії ім. С.Лазо ТОВ «Примор’я» створені та успішно функціонують 5 профільних реабілітаційних відділень, які дозволяють проводити комплексне оздоровлення організму на усіх етапах - від профілактики до реабілітації:

·        М’язово-скелетна реабілітація (підгострий період після операцій на опорно-руховому апараті (ортопедичних, травматологічних), ревматологічні захворювання);

·        Кардіо-пульмонарна реабілітація (підгострий період захворювання захворювання легень, підгострий період після операцій на легенях, в тому числі з приводу гнійних процесів нетуберкульозного  характеру).

·       Інша (соматична) реабілітація (підгострий період після оперативних втручань на жіночих статевих органів);   

·        Медико-психологічна реабілітація учасників АТО (порушення адаптації, розлади, пов’язані із споживанням їжі, неорганічні розлади сну, соматоформні розлади, неврастенія).

Основні медичні покази для направлення хворих до наших реабілітаційних відділень вказані на сторінці відповідно до профілю реабілітації.  


 Порядок надання реабілітаційних послуг в санаторії.

З 01.01.2018 Порядком № 39 запроваджено принципово новий механізм забезпечення застрахованих осіб соціальними послугами з лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм. А саме, застрахована особа направляється до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу за її вибором відповідно до медичних показань визначеного профілю медичної реабілітації за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарської-консультативної комісії (далі – ЛКК) закладу охорони здоров’я, де перебуває зазначена особа на лікуванні.

Після надання висновку ЛКК заклад охорони здоров’я інформує орган Фонду про потребу застрахованої особи (з урахуванням медичних показань та протипоказань) в подальшому лікуванні в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу із зазначенням профілю.

Примітка

Як потрапити на відновлювальне лікування в санаторій ім. С. Лазо?

1.      Зверніться до вашого сімейного лікаря за  місцем проживання;

2.      Сімейний лікар звертається до обласного профільного спеціаліста с запитом про необхідність надання відновлювального лікування пацієнту;

3.      Обласний спеціаліст (колегіально с профільним лікарем) вирішує питання про госпіталізацію пацієнта в спеціалізоване відділення обласної лікарні з подальшим скеруванням на відновлювальне лікування в реабілітаційне відділення профільного курорту /санаторію;

4.      Для отримання путівки пацієнту надається висновок відбіркової комісії на відновлювальне лікування в профільний  санаторій. 

Представник Фонду прибуває в заклад охорони здоров’я та разом із хворим заповнює заяву про забезпечення реабілітаційним лікуванням. Застрахованій особі надається перелік санаторно-курортних закладів у розрізі профілів медичної реабілітації, які відповідають кваліфікаційним вимогам для надання послуг з реабілітаційного лікування за профілем його хвороби, та пропонується обрати відповідний санаторій. Далі Фонд узгоджує із санаторієм, обраним застрахованою особою, можливість прийому на реабілітаційне лікування та дату заїзду хворого. Після чого укладається тристоронній договір – між застрахованою особою, органом Фонду та санаторно-курортним закладом.